خبر و دیدگاه

آغــاز توزیع شــترنامــه هــای برقــی

 
غنــی توزیع شــترنامــه هــای برقــی را از شــتر پدری و خــانمــین مسیحــی و مســلمانش بی بی گــل نرم بر و بی بی ســرور بی زبان آغــاز کــرد.
در فرهنگ کهن بدوی صحرا گردی و کوچیگری شتر مانند گوسفند مال بهشت بوده و از قدوم نیک برخوردار می باشد که ازین رو کوچی ها به منظور پر برکت ساختن مواد خوراکی شان غله جات و علوفه قبیله را اول توسط شتر دسلاف کرده بعد از آن استفاده میکنند.
اشرف غنی نیز به پیروی از همان سنت کهن قبیله اولین شترنامه برقی را به شتر پدری اش توزیع کرد تا از قدوم نیک او کار توزیع آن به ملت با موفقیت به پیش رود.
وی حتی در نظر دارد که بعد از ختم کار توزیع شترنامه های برقی برای شهروندان کشور برای رفع منازعات دایمی میان کوچی ها و ده نشینان برای مواشی کوچی ها نیز شترنامه های برقی توزیع کند.
اما از میان دو پایان ارگ نشین افتخار دریافت اولین شترنامه های برقی را خانمین محبوبین ایشان بی بی گل نرم بر و بی بی سرور بی زبان داشتند که در مرحله بعدی سعادت دریافت آن نصیب اراکین دولتی خصی شده خواهد گشت.
بعد از اراکین بلند پایه دولتی، علمای کرام، افسران نظامی، نخبگان و متنفذین کشور نوبت به غریب و غربه و ماموری پائین رتبه خواهد رسید که ایشان اگر در مدت یکماه اول درخواستی شترنامه های برقی شان را به اداره مربوطه وزارت داخله تسلیم نمایند برای سه ما مصرف برق شان از طرف شرکت برشنا بخشیده شده و یک چارچر سامسونگ هم همراه با شترنامه برقی رایگان بدست خواهند آورد.
با تقـــــــــدیم حـــــــــــرمت
حقــــ(شـــمس الحــق)ــــانی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا