طنز

افغـانسـتان مـیدان سـگ جنـگی

بعـد از سـوریه و عـراق افغـانسـتان مـیدان سـگ جـنگی قـلدران منطـقه شـد
در افغانستان من به خاطر دارم که گاه گاهی در یک منطقه مسکونی یک چاردیواری نیمه کاره یا نیمه ویرانه در بین خانه ها بنظر می خورد که صاحبش در اثر کدام مشکل مانند نداشتن پول کافی برای اعمار آن یا برخورد با کدام معضله حقوقی کار تکمیل تعمیر را به تعویق انداخته و چاردیواری مذکور سالها بدون استفاده نیمه ویرانه باقی می ماند.
همسایه های آن چاردیواری بی صاحب از یک جانب از همجواری با آن تعمیر نیم کاره یا نیمه ویرانه چندان رضایت خاطر نداشتند چون وجود آن را باعث خدشه دار شدن زیبایی منزل و منطقه شان و دلیل برای عدم مصونیت از سرقت و دزدی می پنداشتند ولی از جانب دیگر ازینکه می توانستند اشغال و کثافات خانه های شان را بدون هیچ مشکلی در آنجا بیاندازند و از آن چاردیواری منحیث پسخانه حویلی شان استفاده کنند خیلی راضی بنظر می رسیدند .
دیگر اهالی منطقه نیز هر کسی به زعم خویش از آن استفاده می بردند کسانی اشغال خانه و اشیای بیکاره منزل شان را در آنجا می انداختند و کسان دیگری از آن برای ذبح گاو و گوسفند استفاده میکردند ، کودکان و نو جوانان در آنجا مصروف شیشه برد ، تکمه برد ، بجل بازی و کاغذ پران بازی می بودند .
اما استفاده بیشتر آن از طرف سگبازان منطقه برای برگزاری مسابقات سگ جنگی صورت میگرفت که درین مسابقات سگبازان مشهور منطقه و مناطق همجوار با سگهای جنگی شان که هر کدام روزانه یک سیر گوشت سرخی خوراک داشتند اشتراک می ورزیدند.
صاحبان سگهای جنگی در اثنای جنگ به تشویق و غمخواری سگهایشان می پراختند و در صورت برنده شدن آنها را سخت در آغوش می گرفتند و می بوسیدند.
اما در صورت باختن مسابقه بر آنها تف انداخته و چند لگدی هم به آنها حواله میکردند و اگر سگی نگون بختی شدید زخمی می شد صاحبش او را لگدمال کرده و بعد نیمه جان او را در همان چاردیواری زیر خاک می کرد.
متاسفانه از سگبازان قسی القلب و بی رحم انتظار مروت و انصاف بیشتر ازین را نمی توان داشت.
با تقــــــــــــديم حـــــــــــرمت
حقــــ(شـــمس الحــق)ــــانی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا