خبر و دیدگاه

دين قرون وسطايي در افغانستان ‎

عيسويت قرون وسطايي به نام دين در افغانستان
داستان اسف انگيز ملا هراتي ، مجيب الرحمن انصاري ما را به ياد قرون وسطي اروپا مي اندازد كه در صفحات تاريخ خوانده بوديم. بلي ! در قرون وسطي  كليسا مردم را كنترل ميكرد كه چه  بخورند ، چه نخورند ، چه بپوشند و چه نپوشند، چه  بنويسند و چه نه نويسند ، خلاصه همه أعمال و كردار و گفتار مردم توسط كليسا كنترل ميشد و يك طبقه خاص مذهبي چنان مردم را استثمار كرده بودند كه مردم  همه جرأت خود را از دست داده بودند و از انسانيت بيگانه شده بودند.
امروز ما  عين وضعيت قرون وسطايي عيسوي را در افغانستان مي بينيم كه ميخواهند زير عنوان دين همه مردم را كنترل كنند و اين فاجعه بايد جدا متوقف ساخته شود.
مجیب الر حمان انصاری

 

اسلام آمد و غلو در دين را منع قرار داد و گفت مانند عيسويان در دين غلو نكنيد. اسلام  انسان را مسول أعمال و گفتار و كردار خودش ساخت و گفت هيچ كس مسول گناه كس ديگر نيست . حضرات گرانقدر اسلام مانند. عمر رض و  علي رض  به مردم گفتند كه خدا  انسان را آزاد آفريده شما چرا ايشان را برده مي سازيد. اسلام  مركز  ديني و مذهبي را كه مردم اجازه گيرند و يا به گناه خود اعتراف كنند منع قرار داد و در اسلام همچو چيزي به نام مركز ديني وجود ندارد و اما متاسفانه با تفاسير غلط  در شيعه و سني آزادي انسان مصالحه شده است و امروز  هر چه بنويسي  و بگويي و بپوشي تو را  فورا به  گناه و فحشًا و كفر محكوم ميكنند.
عزيزان من خداوند شما را آزاد آفريده است خودت مسول أعمال و گفتار و كردار خود هستي. هرگاهي كه تو را به نام دين از حقوق آزادي محروم كردند ديگر تو يك انسان نيستي. تو برده اي يك گروه استثمار گر هستي زير عنوان دين.  همه مردم افغانستان  بايد بر عليه دوگم مذهبي مبارزه كنند و ازين حالت استكبار و استثمار فكري خود را نجات دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا