خبر و دیدگاه

گلــب الــدین از بیــت المــال خــرابات کــرتاهــی

گــفته مــی شــود کــه مصــارف رســمی یکمــاهــه گلــب الــدین برابر با خــرچ یکســالــه صــد ســرباز اردوی ملــی اســت.
درین روز ها انتقاد های تند و داغ از هر جانبی از بابت تحمیل مصارف گزاف حکمتیار از طرف حکومت وحدت ملی مطرح گردیده و درین رابطه از نان گدایی کردن سربازان پولیس از مردم یاد آوری می شود گویی این دو موضوع با هم کدام ارتباط موضوعی داشته باشند.
خیلی جای تاسف و تعجب است که این انتقاد گران بیخرد شگاف دعا را گم کرده و درین رابطه بجایکه انتقادشان را به بارگاه حضرت حق تعالی راجع سازند انگشت انتقاد بسوی اشرف غنی دراز کرده اند گویی ایشان نمیدانند که نفقه هر زنده جانی از طرف خداوند یکتا برایش داده شده و خداوند عالم خود میداند که کدام بنده اش لیاقت چه چیزی را دارد پس تشبث در کار های حضرت حق نه تنها عمل بسی زشت و ناروا است بلکه حتی در ردیف کفر و شرک قرار میگیرد.
علاوه بر آن حسادت بردن بر برادر مسلمان کار مرد مومن نیست چون حضرت حق تعالی شخص حسود را دوست ندارد و نظر به روایات متعدد در کتب معتبر اسلامی جای حسود در آتش جهنم است.
گذشته از آن سرباز پولیس سلاح بدوش اگر بجای استفاده از سلاحش دست به گدایی میزند این خود نمایانگر نهایت ضعف و سستی ایمان اوست که دولت وحدت ملی را نمی توان مسول ضعف و ناتوانی او قرار داد.
مجاهدین حزب اسلامی که با غیرت افغانی و همت اسلامی مسلح اند در اثنای جهاد یک شبی را هم بدون کباب چوپان از رمه گوسفدان اهالی قریه سپری نکرده اند.
با تقــــــــــــدیم حـــــــــــرمت
حقــــ(شـــمس الحــق)ــــانی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا