خبر و دیدگاه

مصــاحــبه خــبرنگــار بی بی چهــل با گلــبیدین راکــتیار

توجــه هــموطــنان گــرامــی را به مصــاحــبه خــبرنگــار بی بی چهــل با محــترم گلــبیدین راکــتیار امــیر حــزب اســلامــی افغــانســتان پیــرامــون جــنگ هــای داخــلی دهــه نود مــیلادی جلــب میکــنم :
خــبرنگــار بی بی چهــل :
جناب حکمتیار جنرال دوستم ازینکه در ایام جنگ های داخلی در خرابی کشور سهیم بوده از مردم معذرت خواست، آیا شما هم از ملت پوزش مى خواهيد ؟
گلــبیدین راکــتیار :
جناب خبرنگار اولا اینکه پوزش و عذر خواهی از بندگان خدا شدیدا خلاف روحیه افغانیت و اسلامیت است ، یک افغان مومن مرگ را قبول میکند ولی هرگز به چنین ذبونی و ذلت تن نمیدهد ، افغان مسلمان فقط در پیشگاه خدای متعال سرتعظیم به زمین نهاده از بارگاه او معذرت و پوزش می خواهد.
ثانیا شما حق ندارید مرا که محاسن در راه اسلام سپید کردم و تمام عمر برای اسلام شمشیر زدم و خون کفار به زمی ریختم و بیرق اسلام برافراشتم با یک کافر کمونیست و قاتل شناخته شده که دستانش به خون هزاران طالب کرام رنگین است مقایسه کنید.
او باید از ملت معذرت می خواست چون باعث قتل و کشتار مسلمین و ویرانی شهر کابل گردیده بود اما من یقین کامل دارم عذرخواهی او قبول درگاه الهی نشده و مانند سایر کافران در آتش جهنم خواهد سوخت.
خــبرنگــار بی بی چهــل :
اما گفته می شود که شما هم هزاران راکت به شهر کابل فیر کرده و تعداد بیشماری مردم بی گناه را به خاک و خون نشانده اید ؟
گلــبیدین راکــتیار :
این یک دروغ بزرگ و افترای محض دشمنان اسلام است ما قبل از فیر هر راکت دو رکعت نماز خوانده بعد راکت را رو به قبله و با نعره الله اکبر فیر کرده ایم که فقط در خانه کافر و کمونیست اصابت کرده و به هیچ کلمه خوان محمدی آسیبی نرسانده.
خــبرنگــار بی بی چهــل :
پس اینهمه مردم بی گناه در کابل توسط راکت های کی به قتل رسید ؟
گلــبیدین راکــتیار :
بدون شک که آنها توسط دشمنان قسم خورده حزب اسلامی به شهادت رسیده اند.
خــبرنگــار بی بی چهــل :
مخالفین شما هم همین ادعا را دارند و عامل خرابی های شهر کابل گروه های متخاصم را میدانند پس ما حالا  به ادعای کی باور کنیم و چطور به حقیقت دست یابیم ؟
گلــبیدین راکــتیار :
شما یکبار به ریشم نگاه کنید آیا کسی با چنین ریش مبارک می تواند ادعای ناحق کند ؟
من به همین میراث مبارک پیامبر اسلام سوگند یاد میکنم که همه ادعا های دشمنان علیه من دروغ بزرگ و افترای محض است و من در طول عمرم حتی به یک مورچه هم آسیب نرسانده ام.
خــبرنگــار بی بی چهــل :
پس شما حاضر نیستید که از مردم کابل معذرت بخواهید ؟
گلــبیدین راکــتیار :
اصلا و ابدا !
اگر چیزی بنام مردانگی ، انصاف و مروت وجود داشته باشد مردم کابل باید از من معذرت بخواهند که چنین اتهامات دروغین و بی بنیاد دشمنان اسلام را علیه من باور میکنند.
با تقــــــــــــديم حـــــــــــرمت
حقــــ(شـــمس الحــق)ــــانی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا