خبر و دیدگاه

برخورد تبعیض‌آمیز با دانش‌جویان تاجیک در دانشگاه پزشکی کابل

دانشگاه طب(پزشکی) کابل در حال تبدیل شدن به غند قومی
تاجیک بودن جرم است
جرم بزرگتر از اینکه از شمالی هم باشی
و من بخاطر این دو جرم قربانی پشتونیزم شدم
من روزی به بلندای آنجا که میخواهم برسم، خواهم رسید و وانگهی در اتوبیوگرافی ام مینویسم:
سال ۱۳۸۴ در حالیکه نمرات سه ساله دوره لیسه ام همه 100 بودند اولنمره عمومی از لیسه تجربوی محمد عثمان شهر چهاریکار فارغ شدم. در امتحان کانکور شرکت کردم و به دانشکده طب معالجوی دانشگاه طب کابل راه یافتم و در جریان تمام سالهای تحصیل در دانشگاه طب اولنمره صنف و اولنمره دانشکده معالجوی بودم و با فیصدی مجموعی هفت ساله %94 که بلندترین فیصدی بود از دانشگاه فارغ شدم و پس از اشتراک در امتحان شمولیت در تخصص، شامل دوره تخصص امراض داخله شفاخانه علی آباد شدم و در سه سال تریننگ همه اش اولنمره بودم و اول فارغ شدم. به اساس اعلانیکه دانشگاه طب بخاطر شمولیت در کادر دانشگاه خود را کاندید دیپارتمنت داخله قلبی ساختم و پس از ملاحظه ورق جواباتم بواسطه هیئت دوازده نفری استادان پوهنتون در کادر با بلندترین نمره کامیاب شدم و پس از آن در جریان طی مراحل استخدام امتحان زبان انگلیسی را دادم که آن هم بلندترین نمره را گرفتم.
اما متاسفانه به جرم اینکه تاجیک بودم و از چهاریکار، باند مافیایی ایکه روح خود را همچو فاوست به شیطان فروخته اند بدون درخواست خودم، در غیاب خودم پارچه ام را به دلخواه خود بازدید کرده و مرا ناکام کردند!!!
و با ناکام شدن من تاجیک، همه کسانیکه پشتون بودند شامل کادر شدند!!
نیچه میگفت “چنان باشکوه بباز که آنانیکه در برابرت برده اند از دیدن تو و از بردن خود خجل باشند” و امروز در چهره هایشان میدیدم که چگونه از دیدنم سرافگنده و خجالت میکشند!
پرسشم اینست که اگر من با آنهمه امتیازاتم شامل کادر نشوم پس چه کسانی حق و شایستگی شمولیت در کادر را دارند؟
دانشگاه طب کابل غند قومی شده است
هر از گاهی استاد اکسیر برایم میگفت: جمشید بچیم از این خاک برو که اینها ترا دیده نمیتوانند و همیشه قربانی خواهی شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا