خبر و دیدگاه

خصــی شــده از بطــن مــادر

خــتنه شــده از بطــن مــادر را مــی شــناخــتید پس حــالا با خصــی شــده از بطــن مــادر آشــنا گــردید !

مسلمانان بنا بر سنت اسلامی پسران شان را بعد از تولد تا رسیدن به سن بلوغ ختنه میکنند و تا انجام این عمل با اینکه پسر از پدر و مادر مسلمان به دنیا آمده باشد او را مسلمان خطاب نمیکنند بلکه فقط بعد از انجام سنت ختنه پسر سعادت تعلق به جهان اسلام و مسلمین را دارا میگردد و مسلمان نامیده می شود.
اما به ندرت پسرانی هم از بطن مادر ختنه شده به دنیا می آیند که در چشم مسلمانان و مومنین جایگاه ویژه ای را دارا بوده و از قدر و منزلت خاصی برخوردار می باشند چون این پسران را خداوند قبل از تولد در جمع بندگان خاصش برگزیده و مسلمان به دنیا آورده است.
حکومت های استبدادی و حکام مستبد در دنیای شرق نیز از قدیم خصی کردن سیاسی را جز سیاست های مروجه دولت های شان برای خفه کرد صدای اعتراض و انتقاد مخالفین دولت قرار داده و با این عمل جراحی بی جنجال و کم مصرف در یک چشم بهم زدن حریف قدرت و مخالف سیاسی را به غلام حلقه بگوش شان تبدیل کرده اند.
اشرف غنی نیز با استفاده از همین شیوه کهن و شناخته شده همه مخالفین سیاسی اقوام غیر پشتون را خصی کرده و از آنها منحیث سخنگو و غلا بچه استفاده میکند.
اما بخت با او یاری کرده که در بین نوکران خصی شده اش یک نوکری هم وجود دارد که از بطن مادر خصی شده بدنیا آمده و لهذا از مقام و منزلت خاصی در میان خصیان ارگ ریاست جمهوری برخوردار گردیده و لقب قانون پوه مخصوص برای او از طرف زعیم عالیقدر کشور ابداع و به او اعطا گردیده است.
حالا اگر کسانی پیدا می شوند که از خصی قانون پوه توقعات دیگری دارند این بدان ماند که ما از یک فرد ایزک توقع ازدواج با یک زن و طفل بدنیا آوردن و تشکیل خانواده را داشته باشیم که اگر عملی نمی شود علت آن را باید در غلط بودن توقعات خود جستجو کنیم نه در ناتوانی ایزک بیچاره.
با تقــــــــــــديم حـــــــــــرمت
حقــــ(شـــمس الحــق)ــــانی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا