خبر و دیدگاه

حمایت از نیروهای امنیتی افغانستان وجیبه ماست‎

 

افغانستان کشوریست سوق الجیشی، آزاد، مستقل و غیرقابل تجزیه،  دفاع از سرزمین مقدس این کشور وجیبه هر فرد مسلمان و رسالت ایمانی اوست. الله (ج) حفاظت و نگهداری این سرزمین را بالای هر انسان مومن لازم گردانیده است.

الله(ج) پیرامون شجاعت و رزمندگی در سوره( انفال) آیه ۶۰ ارشاد می فرماید:

ترجمه:- و آنچه از نیرو در توان دارید برای مقابله با آن‌ها آماده سازید، و همچنین از اسبان بسته ی ورزیده، مهیا کنید تا به وسیلۀ آن دشمن الله و دشمن خود را بترسانید، و همچنین دشمنان دیگری غیر از آن‌ها را، که شما نمی‌شناسید و خدا آن‌ها را می‌شناسد بترسانید و هر چیزی را که در راه الله خرچ می‌کنید، پاداشش به تمام و کمال به شما داده می‌شود، و به شما ستم نخواهد شد

پیامبر بزرگوار اسلام پیرامون دفاع از سرحدات وطن چنین ارشاد می فرماید:- یعنی دفاع یک روز از سرحدات وطن عزیز خویش در مقابل دشمنان بهتر است از دنیا و ما فیهای آن.

همچنان حضرت بی بی عایشه صدیقه (رض) روایت می کند که پیامبر گرامی قدر اسلام همیشه دعا می کردند که ای الله مدینه را بر ما محبوب گردان چنانکه مکه را دوست داشتنی ساخته ای و این دلیل بر حب وطن است که رسول خدا وطن خود را نهایت دوست داشت پیرامون خود را نیز تعلیم میکرد تا آنها وطن خود را دوست داشته باشند و از آن دفاع نمایند.

چنانچه مقوله بزرگ است که حب الوطن من الایمان یعنی دوست داشتن وطن جز ایمان است .

دشمنان مردم افغانستان و تروریستان قاتل با دسیسه و توطئه های مختلف با اعمال مکارانه دروغین خویش که گویا آنان در حال پیروزی و نیروهای دفاعی و امنیتی در حال شکست و فرار قرار دارند می خواهند اذهان عامه را فریب بدهند در حالی که برعکس نیروهای امنیتی و دفاعی بیدار کشور در هر مقطع زمانی آماده پیکار رزمی در برابر دشمنان بوده و در هر شرایط حساس برنده میدان کارزار بوده اند .

پس در حالیکه نیروهای خارجی در حال خروج از افغانستان هستند نیروهای دفاعی و امنیتی کشور ما چنانچه که در زمان وجود نیروهای خارجی با کمال شجاعت و سر فرازی از سرزمین مرد آفرین خویش دفاع نموده اند هم اکنون نیز به یاری خداوند بزرگ و حمایت کامل مردم خویش از توانایی های لازم از تجهیز و تمویل بر خوردار بوده با کمال افتخار از استقلال ملی، حاکمیت ملی و تمامیت ارضی خویش قاطعانه دفاع خواهند نمود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا