خبر و دیدگاه

زیارتگاه حضرت ابراهیم

 

از سالهای طویل از زندگی خویش علاقه خاص ومفرط داشتم که اگر خداوند متعال یاری کند که بتوانم به زیارت حضرت ابراهیم خلیل الله ( ع)  شرفیاب شوم. پروردگار با عظمت بعد از ارزوهای چند ساله در زندگی ام توفیق حاصل یافتم که با معیتی فامیل خویش در ماه جنوری ۲۰۱۹ م. عازم بیت المقدس  وازآنجا عازم شهر « حبرون » شوم.

شهر حبرون ( الخلیل ) در ۳۰ کیلومتری جنوب بیت المقدس موقعیت دارد. این شهر یکی از چهارمین شهر مقدس برای یهودان بحساب می اید ولی نباید فرامش کرد که با موجودیت زیارتگاه حضرت ابراهیم علیه السلام  چهارمین مکان مقدس برای مسلمانان نیز بحساب می اید .

در این شهر تاریخی قلعه تاریخی مانند مسجد الاقصی بر زیبای این شهر افزوده است ، در داخل این قعله  زیارتگاه حضرت ابراهیم وهم موجودیت مسجد بر اهمیت به این شهر اعتبار خاصی بخشیده است .

چهار اطراف این مسجد  با یک دیوار بزرگ سنگی محصور می باشد ،که طول آن به ۷ متر می رسد.

برخی از روایات مشعر اینست که بصورت کل درهمین  منطقه قبر حضرت ابراهیم (ع)  و خانمش بی بی «ساره» ، قبر حضرت اسحاق (ع) وخانمش رفقه ، وقبرحضرت یعقوب (ع) و همسر اش لعیا  قرار دارد.

همچنان برخی از این روایت تاکید میدارد که حتی قبرحضرات یوسف، قبرآدم، قبرسام و وقبرنوح (علیه السلام) نیز در این مکان مدفون هستند.

قدمت تاریخی این حرام به هزاران سال میرسد ، این محل را حضرت ابراهیم علیه السلام  از شخصی بنام « افرون ابن سوحر الحثی » با چهار صد درهم خریداری نمود «وساره » همسر خویش در این محل دفن کرد .

جهت مطالعه عنوان فوق به لنک زیر کلک نمائید:

زیارتگاه حضرت ابراهیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا