خبر و دیدگاه

چه دست هایی که در پشت پرده شهادت نیازی است

شورشيان طالبان بارها هشدار داده اند که آن دسته از علمای مذهبی را که از دولت افغانستان پشتيبانی کنند، هدف قرار خواهند داد. به ادامه این ترور های مسلسل متاسفانه اینبار شخصیت بی بدیل و عالم روحانی کشور محمد ایاز نیازی را به شهادت رساندند.

طالبان با انجام چنین حملات آشکارتر میسازند که هیچ ارتباط به دین و مذهب ندارند و از آدرس ابلیس به جان و مال مردم این خاک چشم دوخته اند. طالبان که مدعی بر جنگ علیه کفار اند، و ادعا دارند که کفر را نابود میکنند اکنون با کفار پیمان صلح بسته اند و بجان مردم بیگناه مسلمان افتاده اند.

اعمال که این گروه انجام میدهند از کشتن اطفال معصوم تا ترور شخصیت های دینی که ایمانداریشان آفتابیست، در اسلام که هیچ حتی در هیچ دینی در تاریح بشریت جواز نداشته و غیر انسانی شمرده شده است.

اسلام‌ دین محبت و برادریست و برادران به خون همدیگر تشنه نمیباشند.

در اسلام احترام به انسان و تحريم قتل انسان در آيات مختلف قرآن کريم مورد توجه واقع شده است . قتل نفس از بزرگترين گناهانی است که حرمت آن را قرآن کريم در موارد مختلف مورد تاکيد قرار داده است و قتل انسان بي گناه را به منزله قتل تمام انسانها دانسته و نجات دادن يک انسان را به منزله نجات تمام انسان هاي جامعه تلقی کرده است. که خدای متعال میفرماید ” من أجل ذلک کتبنا علي  بني  اسرائيل أنّه من قتل نفساً بغير نفس او فساداً  في الارض فکانما قتل الناس جميعا و من احياها فکانما احيا الناس جميعا “

و يا در آيه 33 سوره بني اسرائيل مي فرمايد:«فلا يسرف في القتل إنّه کان منصورا: اما در قتل زياده روي نکنيد چرا که او مورد حمايت است»

چرا که عادت عرب جاهلي بر اين بود که اگر کسي از قبيله آنها کشته مي شد تصميم مي گرفتند تا آنجا که قدرت دارند از قبيله قاتل بکشند و اين فکر تا آنجا پيش رفته بودکه حاضر بودند به خاطر کشته شدن يک نفر تمام طائفه قاتل را نابود کنند. همانگونه که امروز گروهای تروریستی داد از انتقام گیری از انفاس جاهلانه شان میزنند.

اسلام همه انسان ها را محترم شمرده و اصل را بر اين نهاده که همه انسان ها پاک و منزه می باشند و از شرافت انسانی برخوردارند و هيچ انساني بي دليل حق تعدي و تجاوز به حقوق ديگران را ندارد و تنها ملاک برتري را تقواي الهي دانسته، اما برخي از افراد قدر اين نعمت خدادادي را ندانسته و مرتکب اعمالي مي شوند که از چتر حمايتي اسلام و قانون محروم مي مانند و  افرادى كه با ارتكاب جرم از شمول حمايت قانون و شرع خارج مى‌شوند، این گروه همانند طالبان اند که مهدورالدم اند.

دولت افغانستان باید تدابیری تهاجمی علیه این گروه اتخاذ کند و شرایط را به تقاص خون شهدای کشور مساعد سازد و با برپایی حکم قصاص این فتنه شوم را از خاک ما بردارد.

چنانکه الله متعال در قران پاک میفرماید:

“و لکم في القصاص حياه  يا اولي الالباب لعلم تتقون ” ۱۷۹ سوره بقره

(قصاص براي شما مايه حيات و امنيت است اي صاحبان خرد ! شايد پرهيزگاری پيشه کنيد)

اسلام در هيچ موارد دستور به قتل و کشتن انسانها نداده بلکه به عکس انسان ها را از کشتن ديگران نهي کرده و قاتل را مورد لعن و غضب خود قرار داده است.

این اعمال در حایست که دولت افغانستان، همچنان در تلاش برای نزديک شدن به طالبان و راضی کردن آنها به ترک مخاصمه است.

طالبان بعد از توافق صلح با امریکا تلاش دارند که رابطه خود را با تمام گروه های تروریستی حتی داعش خوب بسازند و جنایات را که انجام میدهند بدوش دیگر گروه های تروریستی اندازند که این یک تاکتیک در ستراتیژی سیاسی و نظامی طالبان در سال ۱۳۹۹ بعد از امضای توافق نامه با امریکا است.

این طایفه سفاک و مجهول الهویه برای رسیدن به مقاصد شوم شان از هیچ جنایتی درین خاک دریع نمیکنند و اعمالشان ریشه در حمایت های استخباراتی دارد که اگر اندکی تقلا کنیم، بوی حکام این گروه خونخوار از همسایه ها و سازمان های استخباراتی شان به مشام ما میرسد.

این جنایات در حالی انجام میشود که حکومت افغانستان پروسه رها سازی زندانیان این گروه را توام با شفافیت آغاز کرده بود و این نمایانگر آنست که طالبان فاقد هر نوع عواطف انسانی و وجدانی اند و هرگز نباید با آنها معامله کرد.

حکومت افغانستان بزودی باید برای روشن ساختن تکلیف طالبان پروسه رها سازی زندانیان این گروه را متوقف سازد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا