خبر و دیدگاه

محمدیونس قانونی: احمدولی مسعود کاندیدای حوزۀ جهاد و مقاومت در انتخابات ریاست‌جمهوری است

محمدیونس قانونی، معاون پیشین ریاست‌جمهوری می‌گوید که احمدولی مسعود در انتخابات ریاست‌جمهوری پیش‌رو، «طلایه‌دارِ حوزۀ جهاد و مقاومت» است.
آقای قانونی که شام دیروز در یک نوار ویدیویی در واکنش به درز سخنانِ تلفونی‌اش توضیح می‌داد، گفت: «طی نشست‌های مشترکی که داشتیم، برادر عزیز ما احمدولی مسعود، برادر قهرمان ملی افغانستان، آماده شدند که از حوزۀ جهاد و مقاومت کاندیدای ریاست‌جمهوری باشند. این اقدام شجاعانۀ شان را هم تقدیر می‌کنیم، هم تحسین می‌کنیم و یک اقدام خوب و به جا می‌دانیم».
آقای قانونی گفت: در عین حال، جمعی از شخصیت‌های سیاسی تصمیم گرفتند تا از یک تکت دیگری که برنامه‌های ما را برای تغییر ساختار نظام، بپذیرد نیز حمایت کنند.
آقای قانونی در این نوار ویدیویی از نشر سخنان تلفونی‌اش در رسانه‌ها به شدت انتقاد کرده و آن را مغایرِ اخلاق انسانی و رسانه‌یی دانسته است. در سخنان تلفونی آقای قانونی که به رسانه‌ها درز کرده، آمده است که او و شماری دیگر از اعضای جمعیت اسلامی، از محمدحنیف اتمر حمایت خواهند کرد و صلاح‌الدین ربانی و داکتر عبدالله را متهم کرد که با محمداشرف غنی معامله کرده‌اند. موردی که در اعلامیه جمعیت اسلامی افغانستان از آن انتقاد شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا