خبر و دیدگاه

حنیف اتمر؛ شیطان در پوست و لباس انسان

در سیستم انارشی جهانی كه بر بنیاد منافع و واقعیت‌گرایی استوار است، كشورهای مختلف منافع مختلفی را در افغانستان دنبال میكنند. در معاملات از جاسوسان چند جانبه و خیانت‌پیشه‌ای كه وفاداری به هیچ كشوری ندارند استفاده می‌کنند.

یكی از این جاسوسان بی‌اعتبار و خائن كه توسط اشرف غنی و كانال‌های مختلف جاسوسی خارجی در نقش فرد شماره دوم امنیتی افغانستان  ارتقأ یافته، حنیف اتمر مشاور امنیت ملی است.

فعالیت‌های چند جانبه تخریبی جاسوسی اتمر که اخیرا بیش از حد افزایش یافته، بحران‌زا بوده و سبب گسترش تروریسم دولتی در هماهنگی با تروریسم و بنیادگرایی سازمانی در داخل و خارج شده است.

او  كه پیمان استراتیژیك امنیتی را با اداره بارك اوباما به نیابت اشرف غنی به امضآ رساند، توسط مردم بنام یكی از مهره‌های “كثیف” استخبارات بیگانه شناخته می‌شود. او در ظهور دوباره گروه تروریستی طالبان و ایجاد گروه داعش در افغانستان نقش مهمی را ایفا کرده است.

از سوی دیگر، حنیف اتمر به نیابت اشرف غنی معاهده ننگین صلح را همراه با گلبدین حكمتیار، تروریست و بنیادگرائی كه هزاران شهروند افغانستان را مستقیمآ بقتل رسانده و در بربادی و جنایات جنگی نقش اساسی دارد، نیز امضا نموده است.

اتمر كه چندی قبل در نشست سه جانبه بریتانیا- افغانستان – پاكستان كه به دعوت مارك لایل گرانت مشاور امنیت ملی دولت تریسا مَی در لندن و سرتاج عزیز مشاور امنیت ملی نواز شریف اشتراك داشت و از آنجا به فدراتیف روسیه سفر كرد و لاوروف را ملاقات نمود، عملا وظایف وزیر خارجه را در مواقع مختلف اشغال نموده فقط در تلاش بی‌نظم ساختن منطقه در بدل امتیازات سیاسی است و هیچ اصولی ندارد.

حنیف اتمر یک جاسوس بی‌اعتبار و رسوا دنباله رو مكتب “ماكیاول” و در عین حال، یك شخص بسیار عقده‌مند، یك پشتون ملیت‌گراه و متعصب تحت تأثیر قبیله بوده كه ژست‌های دیموكراسی را می‌گیرد.

او در ساختن پروژه‌های دروغین استخباراتی مهارت زیاد دارد؛ سال‌هاست سرمایه‌های مادی و معنوی افغانستان را برباد داده است و در حكومت قانون باید از او بازپرس شده مورد بازجویی قرار گیرد.

اتمر كه اضافه از ده سال عضو دستگاه مخوف “خاد نجیب” و اجنت “كا‌جی‌بی” بود و شواهدی زیادی وجود دارد كه در جنایات ضد بشری علیه مردم افغانستان در دوران اشغال شوروی‌ها دخیل میباشد.

اتمر كه در اوائل خود را یك كمونیست دو آتشه جاه‌زده بود، مردم را شكنجه نموده و بسیاری مردم را بقتل رسانده است.

اتمر در دیدار با وزیر خارجه روسیه

اتمر در سال ١٩٩٢ كاجی‌بی را با ای‌اس‌ای تعویض نموده و با پاكستان روابط تنگاتنگ برقرار ساخت و در محله فقیر آباد پشاور در یك منزل كوارتری شب و روز میگذراند.

گفته میشود كه اتمر و پاكستانى‌ها قبل از سال ١٩٩٢ ارتباط تنگاتنگ داشتند و این همكاری برمیگردد به قبل از كودتای شهنواز تنی و ارتباط نجیب و ای اس ای.

اتمر كه امروز با ریش و تسبیح اكت مسلمان بودن را میكند، در حقیقت شیطان را پیشواه خود قرار داده و در پاكستان توسط اجنت‌های استخبارات پاكستان با دستگاه‌های مختلف جاسوسی خارجی ارتباط گرفت و حتی بخاطر رسیدن بقدرت جذب كلیسا شد تا فقط با تزویر نزد خارجی‌ها امتیاز بگیرد.

او داخل سازمان‌های مختلف جاسوسی خارجی مقیم پاكستان شد و از آن طریق به بریتانیا رفت و در دانشگاه یورك شامل شده و دپلوم‌ ماستری گرفت.

اتمر در بریتانیا به یك شبكه منظم پول‌شوئی كه توسط بعضی اشخاص زیر پوشش موسسات غیردولتی و خیریه فعالیت داشت، پیوست. در رأس این شبکه، یکی از پشتون‌های فاشیست عقده‌مند، بقایای نجیب شامل بود و بعدا اتمر نزدیك به یك شبكه مافیایی نارویژی‌ها شد.

اتمر بعد از حملات یازده سپتامبر و تشكیل حكومت موقت عضو كابینه كرزی شد و از طریق زلمی خلیل زاد كه یك پشتون قوم پرست دیگر است به آمریكایی ها معرفی شد و میلیونها و ملیاردها دالر كمك مالیه پردازان جهان را كه بنام مردم افغانستان شده بود را در پروژه های مختلف توسط “آن جی او” سازمان های غیر دولتی مشكوك حیف و میل نموده و بعد در دوره وزارت معارف نیز خیانت های زیادی نمود كه فهرست مكاتب خیالی و كتب ناقص چاپی بی محتواه اتمر برای شاگردان مكتب طولانی است.

اتمر به خویشاوندان و دوستان گروه خود معاشات گزاف دالری داده و در وزارت امور داخله ملیشه سازی كرده، هزاران میل سلاح و مهمات مختلف النوع را در مناطق مختلف افغانستان خصوصآ بغلان، كندز، شمال و جنوب افغانستان را به افراد طالبان و داعش تحویل داده و پول و إمكانات را در تمامی نقاط افغانستان به نام پول‌های اوپراتیفی به أفراد و أشخاص مختلف توضیع مینمود كه باعث تقویت تروریسم در افغانستان شد.

حنیف اتمر ملیون‌ها دالر را در منطقه پكتیا بنام كمك به مهاجرین وزیرستان به گروه داعش و گروه طالبان تحویل داده و موجب تقویه داعش و بنیادگرایی شد.

اتمر از پولهای دزدی حزب به اصطلاح حق و عدالت را جور كرد و از اشرف غنی و تقلب گسترده بنفع غنی در انتخابات گوسفندی ٢٠١٤ پشتیبانی نموده و بعد از تشكیل حكومت ٥٠ / ٥٠ وحدت ملی، مشاور امنیت ملی اشرف غنی تعین شد و تمام توجه خودش را به از بین بردن مخالفین سابقه آش كه شامل زیاد تَر تاجیك‌ها ، أزبك‌ها ، هزاره‌ها و پشتون‌های میانه رو طرفداران شهید مسعود، جنرال دوستم، شهید مزاری و پشتون‌های میانه رو معطوف ساخت.

مردم كه از ظلم و تروریسم دولتی اتمر در این روزها به ستوه آمده اند و اتمر را مسئول قتل‌های زنجیره‌ای اخیر كشور و بمبگذاری‌های اخیر میدانند و خواهان كناره گیری اتمر از قدرت و استعفای حنیف اتمر از مشاوریت امنیت ملی ریاست جمهوری شده‌اند.

احزاب و جریان‌های سیاسی مطرح مانند جمعیت، جنبش، جنبش روشنایی، و جنبش رستاخیز تغییر خواستار برطرفی حنیف اتمر از دولت شده‌اند اما اتمر و تیم متعصب او تا هنوز در قدرت میباشند كه این حالت سبب خرابی زیادتَر اوضاع امنیتی خصوصآ در كابل شده و در آینده باعث بخاك و خون كشیدن تعداد زیادی از هموطنان ما در داخل و خارج كشور خواهد شد.

حنیف اتمر بخاطر منافع عامه مردم باید كنار برود و محاكمه شود كه این به نفع انسانیت و عدالت خواهد بود. ور نه، مسئولیت هر آنچه که اتفاق افتاد، بدوش غنی خواهد بود و غنی نیز به سرنوشت نجیب گرفتار خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا