طنز

راننــدگی در معیــت محــرم

 
بعــد از عــربســتان دولــت اســلامــی افغــانســتان نیــز به زنان افغــان رســما اجــازه راننــدگی داد
عربستان سعودی به مثابه قبله مسلمین سراسر جهان و جایگاه حرمین شرفین همیش برای مسلمان جهان حیثیت کشور الگو و نمونه را داشته که سایر ملل اسلامی در امور زندکی اجتماعی و مسائل عقیدتی همیش چشم براه رهنمونی و ارشادات عالمانه خادمین حرمین شرفین بوده اند.
ایشان نیز با صدور فتوی های شرعی در موارد کروی بودن زمین ، جواز خوردن گوشت زن در هنگام ضرورت ، حلال و حرام بودن بادنجان رومی و بارنگ و مسائل ازین قبیل همیش به رفع مشکلات و معضلات فقهی پیروان شان پرداخته اند.
اما بالاخره خادمین حرمین شرفین پس از چارده قرن شتر سواری یکشبه ره صد ساله پیموده با صدور فتوی جدیدی حتی به زنان شان اجازه رانندگی را اعطا فرموده و با این کار شان جهان را به حیرت انداختند که این موضوع در سایر بلاد اسلامی با خشنودی تمام خصوصا از طرف خانمها مورد استقبال قرار گرفته است.
افغانستان اولین کشور اسلامی است که با پیروی ازین اقدام مدبرانه خادمین حرمین شرفین قول عملی ساختن فتوی فوق الذکر را به زود ترین فرصت برای زنان افغان داده است.
دولت افغانستان فقط دو شرط دیگر را نیز به قید داشتن حجاب اسلامی خانم راننده علاوه کرده که یکی پوشیدن چادری آبی رنگ افغانی به مثابه رعایت فرهنگ و سنن پسندیده افغانی و دیگری رانندگی به معیت مرد محرم که می تواند شوهر ، برادر و یا پدر زن راننده باشد.
اما اگر محرم زن راننده در اثر معاذیر شرعی چون مریضی و یا اشتراک در نماز جماعت یا سهم گیری در مسابقات سگ جنگی یا بودنه جنگی از معیت زن راننده معذور باشد زن راننده می تواند با حمل عکس مرد محرم به رانندگی اش بپردازد.
با تقــــــــــــدیم حـــــــــــرمت
حقــــ(شـــمس الحــق)ــــانی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا