خانه » خبر و دیدگاه » احمد مسعود مدبرانه همسر آینده خودرا برگزید

احمد مسعود مدبرانه همسر آینده خودرا برگزید

images 309

شرف الدین شرفیار-استاد دانشگاه

نخست از همه پیوند (نامزدی) رقم خوردهی  مدبرانه، بجا، وسنجیده شده احمد مسعود یگانه پسر و چشم امید  بجا مانده قهرمان ملی را به خود احمد جان و همچنان به همه دوستداران این دود مان پر افتخار جهاد ومقاومت تبریک عرض میدارم.

احمد مسعود فرزانه فرزند قهرمان ملی کشور طی محفل پر شکوهی رسما با دختر کاکایش نامزد گردیده وبه مجردی وداع گفت.
این محفل نامزدی یا به اصطلاح شیرینی خوری که بعد از برگشت احمد مسعود از لندن و اتمام تحصیل شان در آن کشور  در میان جمع غفیری از بزرگان این کشور بر گزار گردیده بود؛ از زوایای مختلف نیکی و بر جسته گی خودرا داشت، که از آن جمله میتوان این پیوند را کاملً خودی نامید؛ زیرا این پیوند  تا جائیکه من آگاهم  همه ریشه های دور و نزدیکش از محله کوچکی که زاد گاه قهرمان ملی کشور میباشد «جنگلک در پنجشیر» بیرون تجاوز نمیکند؛ که از یک طرف مبیین احیای روش قناعت مندانه، پاک نفسانه، وپارسا گونه پدر نامدار احمد  میباشد که بدین گونه همسر زنده گی خودرا باوجود همه فرصت های دیگر خودمانی وبی آلایش انتخاب کردند، واز طرف دیگر در حیات اجتماعی و سیاسی احمد که به عنوان جانشین شایسته پدر در آینده قرار است پیش بگیرند  نقش سازنده وحیاتی دارد به ویژه  تعاملات سیاسی آینده شانرا بیشتر مستقلانه و مبرا از تعلقات میسازد.
زیرا در گذشته زمزمه های بگوش می رسید که کسان دیگری هم خارج ازین حلقه علاقه مند به این پیوند بوده اند که پیش ازپیش شک وگمان های را در اذهان تداعی میکرد.

ahmad masoud

احمد مسعود

در فرجام: من فکر میکنم که خانوادهی از هر جهت  نام نیک مسعود عزیز ما باید از این بازار آشفته وآلوده سیاست امروزی رایج در کشور بر کنار مانده و حتی از کوچکترین حدس گمان هم باید مبرا وبکر باقی بماند که این یقینا بخیر همه خواهد بود و رویهمرفته امید هارا ازین خانواده زنده تر نگه خواهد داشت.

۴ دیدگاه

 1. Avatar

  احمد مسعود تک فرزند قهرمان ملی بار سنگین را بعد از قهرمان ملی حمل خواهد و درین سفر پرخطر همسر شجاع و کار فهم نیاز است تا یار و همراه احمد جوان باشد .

 2. Avatar

  بلی! احمد مسعود فرزند احمد شاه مسعود قهرمان ملی افغانستان میباشد. اگر مبارزه و پایمردی و مقاومت و درایت این بزرگ مرد نمیبود افغانستان حالا نام یکی از صوبه های پاکستان را میداشت و گردن های مردم افغانستان از سنگینی یوغ پاکستان درد زخم های فراوان را تحمل مینمود. افغانستان قرضدار فداکاریهای و مبارزات احمد شاه مسعود بزرگ میباشد. بنا” احمد مسعود یگانه پسر او سزاوار هرگونه قدر و عزت میباشد.

 3. Avatar

  کار خجسته و نیکی شده است. آینده تابناک به این دوجوان ارجمند آرزو میکنیم. احمد افتخار پدری ابر مرد تاریخ کشور ما افغانستان را دارد. احمد شاه مسعود بزرگ بخاطر عزت و سرفرازی افغانستان و سعادت مردم آن تمام عمر استوار رزمید و در این راهِ افتخار آمیز جان عزیز خودرا از دست داد. مسلما” احمد عزیز هم راه پر افتخار پدر را دنبال خواهد کرد. و توقع مردم شریف افغانستان هم همین میباشد که احمد عزیز بتواند جای پدر را بگیرد.

 4. Avatar

  کار نیک است !

  از پیر شان مریدان زیاد پرواز می کند !!! والاحضرت نامزد شد – کار عادی میباشد – استاد پوهنتون براینکه لکچر تهیه نماید – مضمنون نامزدی یک شخص را تحریر و چاپ نمود !!!!!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

Copyright © Jawedan.com